Szláv és Balti Filológiai Intézet

Neptun

Ukrán Filológiai Tanszék

Könyvadomány ünnepélyes átadása

Vaszil Necsepa, kobzos, énekes, Tarasz Sevcsenko-díjas művész, Ukrajna nemzeti művésze értékes könyvadományban részesítette az ELTE BTK Ukrán Filológiai Tanszékét.
2014-ben Vaszil Necsepa Tarasz Sevcsenko születésnapja alkalmából jótékonysági művészakciót hirdetett „Tarasz Sevcsenko szavát, Ukrajnáról szóló irodalmat a világ könyvtárainak!” címmel. Az akciót a Vernadszkij Ukrán Nemzeti Könyvtárral kezdte, majd 2015. március 9-én a Spanyol Királyság Nemzeti Könyvtárának nyújtotta át könyvadományát.          A következő a sorban az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Szláv Intézetének könyvtára lett. A több mint ötven könyv ünnepélyes átadására 2015. szeptember 7-én, hétfőn, de. 10 órakor került sor az ELTE BTK Szláv és Balti Filológiai Intézetének Könyvtárában. Az ünnepélyes átadáson jelen volt Dr. Borhy László akadémikus, az ELTE Bölcsészettudományi Karának dékánja; Dr. Lukács István, tanszékvezető egyetemi tanár, a Szláv Intézet igazgatója; az Ukrán Filológiai Tanszék, valamint a Szláv Intézet oktatói és hallgatói, ill. az adományozó művész családtagjai.
A kötetek Budapestre szállítása a WizzAir segítségével történt.