Szláv és Balti Filológiai Intézet

LETT NYELV ÉS KULTÚRA
címmel
NYÁRI KURZUSOKAT
szervez minden érdeklődő, de elsősorban a lett nyelv és a Baltikum iránt érdeklődő egyetemi hallgatók részére.
A nyári egyetem ideje: 2017. július 24. – augusztus 6., helye: Riga.
A képzés tartalma:

• intenzív, korszerű és interaktív lett nyelvtanfolyam (64 óra) kezdő, A1+ és B1 szinteken.
  • Lettország történelme, aktuális politikai helyzete, lett kultúra és művészet, folklór
  • városnézés Rigában, múzeumlátogatások
  • két napos kirándulás Ventspils kikötővárosba

A kurzus követelményeit sikeresen teljesítő hallgatók 4 kreditpontot (6ECTS) szereznek.
Ösztöndíjak: A külföldi egyetemek hallgatói az alábbi ösztöndíjakra pályázhatnak.
A Lett Egyetem ösztöndíja:

• csak (minimális vagy jó) lett nyelvtudással már rendelkező hallgatóknak
  • csak a részvételi díjat fedezi: 435 euró (nyelvórák, városnézés, tananyagok, kulturális programok, kétnapos kirándulás Ventspilsbe szállással, ellátással; NEM fedezi a rigai szállás és ellátás költségeit.

A lett kormány ösztöndíja:

• az ösztöndíj nagysága 711 euró. Ezt az összeget nem a hallgató kapja, hanem közvetlenül a nyári egyetem szervezőinek utalják át. Ez az összeg fedezi a kurzus részvételi díját (435 euró), valamint az ifjúsági szálláson való elhelyezést és napi kétszeri étkezést.

FONTOS: mindkét ösztöndíjat csak egyszer lehet elnyerni.

Az ösztöndíjkérelmeket a nyári egyetemek szervezőihez kell benyújtani az alábbi határidők szerint:

• Lett kormány ösztöndíja: 2017.március 01–május 04.
  • Lett Egyetem ösztöndíja: 2017.március 01–május 14.
  • Más jelentkezők jelentkezését 2017. július 03-ig várják.

Szükséges dokumentumok (elektronikus formában, a sagkursi@lu.lv címre):

• kitöltött jelentkezési lap
  • szakmai életrajz
  • motivációs levél
  • az angol nyelvtudást igazoló dokumentum
  • útlevél vagy személyazonosító igazolvány másolata a kormányösztöndíjhoz
  • az ösztöndíjat igénylő hallgatók esetében 15 euró regisztrációs díj befizetését igazoló dokumentum
  • az önköltséges résztvevők esetében a regisztrációs díj (15 euró)  és a részvételi díj (435 euró) befizetését igazoló dokumentum.

További információ és jelentkezési lapok: laczhazi.aranka@gmail.com vagy ricardas.petkevicius@gmail.com

LETÖLTÉS